HzPD fórumAutor Téma: Anonymous - kdo to je a co chtějí  (Přečteno 4243 krát)

Leo K

 • Nezařazení
 • Nováček
 • *
 • Příspěvků: 30
 • Karma: +1/-0
  • Zobrazit profil
Anonymous - kdo to je a co chtějí
« kdy: Leden 23, 2012, 23:04:32 odpoledne »
Zveřejňuji prohlášení skupiny Anonymous.
Prohlášení je určené lidu Spojených států, ale můžeme ho číst také, protože reflektuje i naše problémy. Znění přebírám z Pirátských novin.

Občané Spojených států amerických, jsme Anonymous.
Toto je naléhavá výstraha všem lidem ve Spojených státech. Den, na který jsme všichni čekali, naneštěstí nadešel. Spojené státy cenzurují internet. Naší hlasitou odpovědí je, že nebudeme jen tak sedět, zatímco jsou nám naše práva odepírána vládou, do níž jsme vkládali víru, že je zachová. Tohle není volání do zbraně, ale výzva k uvědomění si a akci!
Vláda Spojených států si osvojila zkorumpovaný způsob, jakým nám dodává pocitu svobody. Myslíme si, že jsme svobodní a můžeme si dělat, co chceme, avšak ve skutečnosti jsme svázaní a spoutaní nejen v tom, co děláme, jak myslíme, ale i v tom, jak získáváme své vzdělání. Byli jsme tak rozčarováni přeludem svobody, že jsme se stali tím, před čím jsme chtěli uniknout.
Příliš dlouho jsme seděli v nečinnosti, zatímco byli naši bratři a sestry zatýkáni. A po celou tu dobu vláda plánovala a osnovala způsoby, jak zpřísnit cenzuru skrze nástroje k blokaci ISP, blokaci DNS, cenzuru vyhledávačů, webových stránek a řadu dalších metod, které přímo odporují hodnotám a idejím skupiny Anonymous i otců zakladatelů, jež věřili ve svobodu slova a tisku!
Spojené státy byly často stavěny do pozice zářného ideálu svobodné země. Ve chvíli, kdy však takový národ, který je proslulý svou svobodou a obhajováním práv, začne zneužívat svých vlastních občanů, je nutno se začít bránit, protože ho ty ostatní budou brzy následovat. Nemyslete si, že se vás to netýká jen proto, že nejste občany Spojených států. Nemůžete si dovolit čekat, až se váš stát rozhodne udělat to samé. Musíte to zastavit, než tyto praktiky zakoření a stanou se přijatelnými. Musíte zničit jejich základy, než se stanou příliš silnými.
Copak se vláda Spojených států nepoučila z minulosti? Copak neporozuměli revoluci v roce 2011? Copak si nevšimli, že budeme vzdorovat kdekoliv, kde takové snahy nalezneme, a že s tím nikdy nepřestaneme? Vláda Spojených států si očividně myslí, že jsou výjimka. Tohle není jen výzva k akci určená nám, kolektivu Anonymous. Co komu takový útok za účelem znepřístupnění webové stránky udělá? Co je poškození webové stránky vedle zkorumpovaných sil vlády? Ne. Tohle je výzva k celosvětovému protestu na internetu i mimo něj proti těmto mocnostem. Šiřte tuto zprávu, kde můžete. Tohle nebudeme tolerovat! Řekněte o tom rodičům, sousedům, spolupracovníkům, učitelům a všem, s nimiž přijdete do kontaktu. Tohle ovlivní každého, kdo chce anonymně surfovat po internetu, každého, kdo se chce svobodně vyjadřovat beze strachu z trestu nebo protestovat beze strachu z vězení.
Navštivte každý IRC kanál, každou sociální síť a online komunitu a řekněte jim o zvěrstvech, jejichž schválení je za dveřmi. A pokud by protest nestačil, pak vláda Spojených států pozná, že jsme skutečná legie a že jako jedna bytost opět povstaneme a postavíme se proti tomuto pokusu o cenzuru internetu, čímž odradíme i ostatní vlády od toho, aby v podobném duchu pokračovaly nebo se o to vůbec pokoušely.
Jsme Anonymous.
Jsme Legie.
Neodpustíme cenzuru.
Neodpustíme odepření našich lidských práv a svobod.
Vládo Spojených států amerických, měli jste nás čekat.

Leo K

 • Nezařazení
 • Nováček
 • *
 • Příspěvků: 30
 • Karma: +1/-0
  • Zobrazit profil
Re:Anonymous - kdo to je a co chtějí
« Odpověď #1 kdy: Březen 03, 2012, 12:44:25 odpoledne »
Nové vyhlášení Anonymous zde: http://www.kyslinger.info/anonym.jpg

 

Copyright © HzPD fórum