Všeobecná kategorie > Všeobecná diskuze

Lokální společenství

<< < (5/5)

Daniel Novák:
Také Vás zdravím pane Liperte,
v tom co píšete, je kus pravdy. Bohužel té současné pravdy o nečestných osobách s neomezenou mocí a navíc bez kontroly.  Já měl na mysli změnu.
Ze své praxe vím, že když procházím mezi podřízenými já osobně, snaží se pracovat co nejlépe a i když tak nejsem vědí, že na chyby přijdu. Jsou pod kontrolou osoby, která věci rozumí a zná je. Když prochází provozem můj nadřízený, snaží se většinou jen dobře vypadat, ale vědí, že faktické nebezpečí nehrozí. Je to osoba, která je nezná a jejich práci mnoho nerozumí.

U voleb je to stejné. Když zvolím jméno z druhého konce města, osobu kterou jsem nikdy neviděl, neznám co je zač a jaká je jeho minulost, může si dělat co chce. Opačná situace pro zvoleného kandidáta nastane, když je to můj soused. I když ho dnes třeba neznám (samozřejmě, že se všichni v okolí bydliště neznají se všemi), můžu se na něj informovat. Snadno tak zjistím, že je to karierista, kabátník, opilec nebo je to morální a spolehlivá osoba, za kterou je vidět kus práce.

Teorie je taková, že když každé lokální společenství v ČR si zvolí svého zástupce, kterého pokládají za čestného a pracovitého, je téměř vyloučena situace, aby tito zvolení hájili partajní nebo sobecké zájmy, jak uvádíte. Pokud by toto přeci jen nastalo (změna chování po zvolení je samozřejmě možná), je tento jedinec pod přímou kontrolou osob, které ho zvolili a lokální společenství ho takto může snadno s ostudou(!!) odvolat.

"Politik" by už nemusela být nadávka, ...ale třeba obecný název pro "zaměstnance" lokálního společenství???
DN

Navigace

[0] Seznam témat

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi