HzPD fórum



Autor Téma: Lokální společenství  (Přečteno 12824 krát)

Pavel Szalbot

  • Nezařazení
  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Lokální společenství
« Odpověď #15 kdy: Leden 29, 2012, 18:38:27 odpoledne »
Ano, sypu si popel na hlavu, tu knihu jsem skutečně nečetl. Totiž knihy z tohoto ranku v běžné knihovně nejsou a kupovat a číst všechno, co mi kdo doporučí (kromě knih taky spousty odkazů na internetu),, to by můj den musel mít alespoň padesát hodin. A já bych rád kromě zájmu o dění ve společnosti taky trochu docela obyčejně žil!
Nicméně slibuji, že tuhle knihu se pokusím získat a přečíst, přesto však předem konstatuji, že nepočítám, že by mne po přečtení rázem opustila skepse.
Čistě teoreticky selským rozumem - předpokládám, že řešením jsou dílčí shromáždění, jejichž výsledky hlasování se pak sečtou. To však by bylo dost náročné na organizaci (kdo by to dělal a za kolik?) a hlavně by to bylo velmi náchylné k manipulaci. V dnešní době, kdy se kupují hlasy ve volbách, lidi se různě sestěhovávají, aby mohli volby ovlivnit a dějí se i další manipulace kolem voleb, mám pochyby, že by rozhodování v lokálních společenstvích bylo zárukou čistoty.
Přesto zůstávám příznivcem PD a přeju vám, pane Forgáči, aby se vaše aktivity dařily a moje pochyby byly neoprávněné.
P. Sz.

Leo K

  • Nezařazení
  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 30
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Lokální společenství
« Odpověď #16 kdy: Leden 29, 2012, 19:30:37 odpoledne »
Nemusíte ji shánět. Je na této adrese ke stažení:http://www.mediafire.com/?zndksum64pl8dlb

Štěpán Forgáč

  • Nezařazení
  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Lokální společenství
« Odpověď #17 kdy: Leden 30, 2012, 13:52:58 odpoledne »
Chtěl jsem Vám poslat odkaz na knihu, ale pan Leo mne předešel. Ano máte pravdu s tím selským rozumem. V podstatě je to tak. Rozhodně doporučuji si Knihu přímé demokracie přečíst. Komunikuji s dalšími iniciativními občany a už se i rýsuje začátek spolupráce.
Zdravím
Štěpán Forgáč

Daniel Novák

  • Nezařazení
  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Lokální společenství
« Odpověď #18 kdy: Listopad 11, 2013, 19:26:11 odpoledne »
Jako nejnovější člen diskusního fóra přeji hezký den/večer!

I při vědomí takto vousaté diskuse se pokusím opět na navázat, neboť právě v problému zde nazvaném "lokální společenství" spatřuji úplný základ PD a jsem rád, že se na věci dívá někdo (zřejmě) podobně jako já. Naopak mě velmi překvapuje neuvěřitelná skepse obou pánů oponentů.

Pokud si příliš nefandím, tak asi tuším co že to pan Forgáč měl v konečném důsledku na mysli, tady kam chtěl diskusi směrovat, ale nedostal se k tomu. Nezbývá než navázat otázkou, která zde bohužel nebyla položena:

Otázka: Je vhodnější volit do státní i obecní zprávy osoby, které osobně znám nebo aspoň osoby ze svého okolí, které znají místní prostředí, které mám šanci reálně poznat a po zvolení je "mít stále na očích" nebo je vhodnější volit osoby, které většinou neznám a jsou mi předloženy během volební kampaně skupinou jiných neznámých osob jako jejich kandidát? ...tedy krátce - známé nebo neznámé osoby?

Děkuji za odpovědi.
DN
« Poslední změna: Listopad 19, 2013, 18:20:19 odpoledne od Daniel Novák »

Vlasta Lipert

  • Nezařazení
  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Lokální společenství
« Odpověď #19 kdy: Listopad 16, 2013, 10:56:28 dopoledne »
Zdravím vás, Danieli. Je to zcela jedno, je to jen otázka osobní, zda volíte toho, či onoho. Volit by se měli ti lidé o kterých se ví, že jsou komunikativní a je za nimi vidět nějaká práce, výsledky. Ale, a zde je ten příslovečný zakopaný pes, tito lidé přijdou do prostředí kde vládne nevůle ke smysluplným dohodám, stranická řevnivost a partajní zájmy. Vidím-li např. v obecním zastupitelstvu vůli spolupracovat a vůli komunikovat, je to dobré. Přijdou volby a vznikne  zastupitelstvo, které vše, co bylo účelné a dobré tzv. poopraví a je neštěstí na světě. Jsou-li pracovití a čestní lidé na kandidátce, je to výhra. Populární a známí lidé na kandidátce,, to ještě neznamená, že budou pracovat ve prospěch lidí, kteří je volili. Je to tak, jak naznačujete. Zajímat se co jsou zač i když je osobně neznám, volit aktivní přístup, pokud už je volební systém jaký je. V současnosti se ukazuje, že nějak chybí kvalitní kandidáti a do politiky nikdo z čestných důvodů nechce, to se ani nedivím, když slovo politik je dnes skoro nadávkou.   Vlasta Lipert

Daniel Novák

  • Nezařazení
  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Lokální společenství
« Odpověď #20 kdy: Listopad 27, 2013, 19:23:16 odpoledne »
Také Vás zdravím pane Liperte,
v tom co píšete, je kus pravdy. Bohužel té současné pravdy o nečestných osobách s neomezenou mocí a navíc bez kontroly.  Já měl na mysli změnu.
Ze své praxe vím, že když procházím mezi podřízenými já osobně, snaží se pracovat co nejlépe a i když tak nejsem vědí, že na chyby přijdu. Jsou pod kontrolou osoby, která věci rozumí a zná je. Když prochází provozem můj nadřízený, snaží se většinou jen dobře vypadat, ale vědí, že faktické nebezpečí nehrozí. Je to osoba, která je nezná a jejich práci mnoho nerozumí.

U voleb je to stejné. Když zvolím jméno z druhého konce města, osobu kterou jsem nikdy neviděl, neznám co je zač a jaká je jeho minulost, může si dělat co chce. Opačná situace pro zvoleného kandidáta nastane, když je to můj soused. I když ho dnes třeba neznám (samozřejmě, že se všichni v okolí bydliště neznají se všemi), můžu se na něj informovat. Snadno tak zjistím, že je to karierista, kabátník, opilec nebo je to morální a spolehlivá osoba, za kterou je vidět kus práce.

Teorie je taková, že když každé lokální společenství v ČR si zvolí svého zástupce, kterého pokládají za čestného a pracovitého, je téměř vyloučena situace, aby tito zvolení hájili partajní nebo sobecké zájmy, jak uvádíte. Pokud by toto přeci jen nastalo (změna chování po zvolení je samozřejmě možná), je tento jedinec pod přímou kontrolou osob, které ho zvolili a lokální společenství ho takto může snadno s ostudou(!!) odvolat.

"Politik" by už nemusela být nadávka, ...ale třeba obecný název pro "zaměstnance" lokálního společenství???
DN
« Poslední změna: Listopad 27, 2013, 19:29:07 odpoledne od Daniel Novák »

 

Copyright © HzPD fórum