Všeobecná kategorie > Všeobecná diskuze

Lokální společenství

(1/5) > >>

Štěpán Forgáč:
Jak vnímáte lokálních společenství a její úlohu při demokratizaci společnosti ?

Leo K:
Definujme si pojmy ať mluvíme o stejné věci. Potřeboval bych tedy vědět, co přesně si pod pojmem Lokální společenství představujete. Pak mohu přemýšlet o vašem dotazu.

Štěpán Forgáč:
Lokální společenství jsou části měst a obcí vedené na katastrálním úřadu, popř. volební okrsky i jiná občanská společenství lokálního charakteru (např. společenství panelového domu).

admin:
Vycházíte patrně z toho, že jsou-li tato společenstva složená z lidí, kteří se buď znají anebo mají z toho či onoho důvodu společné zájmy, tak se snáze dohodnou. Můj názor je skeptičtější. Vychází z doby, kdy se privatizoval náš panelák - budova s 94 bytovkami. Zakládali jsme (a nakonec jsme ho i založili) bytové družstvo a potřebovali jsme se o celé řadě věcí dohodnout. Na tom paneláku (a na dalších) měla také zájem stavební firma Syner, která je u nás v Liberci synonymem mafiie. Asi jste se  s tím jménem setkal také v souvislosti s MS 2009 v klasickém lyžování. Proč to takhle rozepisuji? Je to podobný model, jako ta vaše lokální společenstva. Mediální masáž společenstva byla suplována působením firmy Syner. Úplatky, klientelismus (MUDr. Janata z představenstva zasedl v městské radě), výhrůžky ekonomického rázu (zařídíme, abyste si ani neškrt), ale i výhrůžky fyzickým násilím. Žasl byste nad stanovisky jednotlivých členů!
Proto upřednostňuji výběr stejně uvažujících, bez ohledu na jejich geografickou či místní působnost. Připouštím, že Váš model může být místně úspěšný. Také je velký rozdíl mezi Moravou a českým pohraničím, kde jsou lidé místními obyvateli ve většině případů maximálně po tři generace.

ladislav:
Ani v českém pohraničí to nejde se domluvit. Buď se každý zeptá co stoho bude mít. Dnes je hold taková doba,že každý chce něco urvat pro sebe. Vemte si městečko s 3300 občany , kde se soused nedomluví se sousedem kde vztahy lidí vypadaj jak v Midsomeru.
Skuste pak někomu říci co je pro ně dobré,nebo co by se mělo změnit. Mladí dnes seděj radči v hospodě a daj si 10 piv a na demonstraci se kouknou v telce.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi