HzPD fórum



Autor Téma: Nepodmíněný základní příjem (NZP)  (Přečteno 15828 krát)

Jan Malý

  • Plný člen
  • Nováček
  • ***
  • Příspěvků: 72
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Nepodmíněný základní příjem (NZP)
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 17, 2013, 00:34:56 dopoledne »
Zdravím,
představoval bych si to tak, že NZP by bylo součástí rozpočtu jako tzv. mandatorní výdaj, tudíž by se musel vyplácet. Pokud by se nevyplácelo, šlo by zřejmě o rozpočtový krach a náš stát by přestal fungovat, tak jak je nyní nastaven. Ze svého to asi neutáhnu  ???

Co myslíte, že by bylo lepší pojistkou pro stálé vyplácení NZP?
Podpisová akce totiž neřeší všechny aspekty tohoto problému, pouze se snaží dostat toto téma do popředí, ale to už jsem psal několikrát.

JM

Daniel Novák

  • Nezařazení
  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Nepodmíněný základní příjem (NZP)
« Odpověď #16 kdy: Prosinec 17, 2013, 18:01:06 odpoledne »
Dávat něco do popředí a prosazovat to mohu jen tehdy, když vím o co jde a umím si to vždy obhájit. To už jsem také někde uvedl.

Víte, dostala se mi do ruky taková brožurka o NZP od jakéhosi kolektivu autorů. Samozřejmě byla plná "ANO, je to super, ANO, čeká nás světlá budoucnost"..atd, atd., ale fakt nechápu jak na to přišli, když o tom vlastně nikdo nic neví?

Teda ví, ale jen to, že to je skvělý nápad. ...a to je podle mě hodně málo.

Dám příklad: vznikne iniciativa, že aby naše republika byla nejbohatší zemí na světě, na každý volný kousek půdy se instaluje solární panel a staneme se tak energetickým Kuvajtem. Žádný čech nebude muset pracovat a obsluhu zařízení budou vykonávat přespolní. LIdé budou nadšení, iniciativa se prosadí, republika se osadí panely a všichni budeme žít tedy spokojený život v dostatku.

Všichni dnes víme že to je blbost a že by to nefungovalo. Ale asi už tušíte kam mířím a co se celou dobu snažím vyvolat. Otázky! Proč si lidé nekladou otázky? Otázky předem? Proč, když lidi vidí na zemi pět zlatých, seberou je a vůbec je nezajímá, že mohou být od Ďábla?

S tím státním krachem jste dost nebezpečně přiblížil mému blogu. Vidím to hodně podobně, protože státy na to vážně nemají.

A teď si vemte, že nastane imaginární situace - začne se vyplácet. Logicky stoupnou nájmy, potraviny a mnoho dalšího. Vždy to tak zatím bylo, tak nevidím důvod, že by to v našem případě bylo jinak. No a celkem snadno jsme se shodli, že vyplácení  může z důvodu nedostatku financí skončit. Nastává tedy situace, že ceny jsou vysoké a příjem VŠECH se podstatně snížil. Další děj si každý umí představit sám.

Mám stále intenzivnější pocit, že ti kteří se už podepsali, by svůj souhlas měli vzít zpět. Opravdu z toho mám nepříjemný pocit.

DN


 




Jan Malý

  • Plný člen
  • Nováček
  • ***
  • Příspěvků: 72
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Nepodmíněný základní příjem (NZP)
« Odpověď #17 kdy: Leden 14, 2014, 19:51:08 odpoledne »
Nechme nepříjemné pocity nepříjemným pocitům a pohleďme na text petice směřované ke komisi EU:

'Žádáme, aby jste podpořili výzkum bezpodmínečného základního příjmu, jeho implementaci a dopady na ekonomiku jako celek, podporou spolupráce mezi členskými státy a zajištěním finančních prostředků na testovací programy. Vzájemnou spoluprací můžeme vybudovat Evropu, na kterou všichni Evropané mohou být hrdí. Takovou, která jen neomezí nárůst chudoby v rámci svých hranic, ale odstraní ji úplně.'

Petice k podepsání zde:
http://www.avaaz.org/en/petition/our_chance_to_end_poverty/?cCRwcbb

 

Copyright © HzPD fórum