Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Všeobecná diskuze / dotaz
« Poslední příspěvek od antonie kdy Leden 23, 2012, 17:10:26 odpoledne  »
Co se děje, Leo? Je to nějaká porucha na serveru, zavirovaný počítač nebo blokáda? Když otevřu ve svých emailových schránkách email, zobrazí se prázdná stránka, když chci odeslat email na Tvoji adresu, adresát není nalezen. To jsem zvědavá, jestli se toto zobrazí.
Antonie
92
Všeobecná diskuze / Re:Návrh Občanské ústavy - Preambule
« Poslední příspěvek od ladislav kdy Leden 22, 2012, 18:11:55 odpoledne  »
Realita-  Dnes máš práci-zítra ne,dnes máš 100-zítra ne,dnes máš ženu-zítra ne.
Nejde přeci o to oč se tu může hádat malá skupinka lidí. Každý má svůj názor! A v demokracii by se k tomu měli vyjádřit především občané.
Naštvaní občané ti řeknou že to nechtějí
jiní zas že je jim to jedno že ani neví o čem mluvíš
jiní zas že to tam má být
někdo ti dokonce může říci / jako se mi to stalo / že by tam mělo být i Rakousko-uhersko,neboď bylo naší součástí.
Hlavně ŠVEJKA chtějí :D
Tak vidíš není to jednoduché něco napsat i když je to důležité.
93
Všeobecná diskuze / Re:Lokální společenství
« Poslední příspěvek od ladislav kdy Leden 22, 2012, 17:45:21 odpoledne  »
Velmi správně, každý občan trěba soused má jiné představy. Když se domluvím se sousedem / dobře/ ale problém už mohu mít s občany z jné ulice natož ze zbytku města. Když se dejme tomu domluví celé město/řekneme si výborně/ ale !! problém může nastat ve vesnicích v okolí třeba vzdálených 1 Km.
A teď si vem okres,kraj,kraje mezi sebou . Od jednoho občana , nebo skupiny která stím příjde ven mezi lidi. JE něco nereálneho a kdyby tak práce na několik spíše hodně ,hodně let. Možná se stím bude trápit mládež naší mládeže.
Neříkám neskusit to.
SKUS SE DOMLUVIT TAM KDE BYDLÍŠ A DEJ NÁM VĚDĚT JAK SI DOPADL.
94
Všeobecná diskuze / Re:Lokální společenství
« Poslední příspěvek od Leo K kdy Leden 22, 2012, 15:20:00 odpoledne  »
Dobrý den,
přesto, že oslovujete jiného, děkuji za odpověď. Nesnáz spočívá v tom, že se vám oba pokoušíme vysvětlit, že místní blízkost občanů ještě nezajišťuje jejich blízkost názorovou. Jinak ten princip destrukce systému zevnitř je v pořádku. Měli bychom se možná poučit ze způsobu, který praktikovali chartisté (teď nemám na mysli pitky). Je to doslova a do písmene otravování státních úřadů, poslanců a ostatních žádostmi, které vyplývají z našeho právního systému. A samozřejmě pracovat s lidmi ve smyslu, který razíte vy i F. Vlásek. Lišíme se jenom tím, že vy jako (tuším) zlínský občan máte okolo sebe podstatně odlišnou společnost než ji mám já nebo (snad) pan s nickem ladislav.
95
Všeobecná diskuze / Re:Lokální společenství
« Poslední příspěvek od Štěpán Forgáč kdy Leden 22, 2012, 15:06:02 odpoledne  »
Zdravím pane Ladislav
Nejde vůbec o dohodu lokálního společenství na něčem. To bychom se nedobrali ničeho. Jde o diskuzi o něčem společném a v případě potřeby rozhodnutí hlasováním. Kdo chce může diskutovat a rozhodovat, kdo nechce nemusí. Tím, že nechce, dává mandát k rozhodnutí těm co rozhodovat chtějí. Aby to bylo směroplatné v rámci současné legislativy musí tady být instituce (servisní politická strana, hnutí bez mocenských ambicí)  která to rozhodnutí zlegalizuje a bude prostřednictvím občany (z lokalit) zvolených zástupců (ne stranických příslušníků servisní politické strany) v zastipitelstvech, na různých úrovních.  prosazovat. Jde o destrukci politického systému zevnitř.
Štěpán Forgáč 
96
Všeobecná diskuze / Obecné referendum
« Poslední příspěvek od Leo K kdy Leden 20, 2012, 18:51:17 odpoledne  »
Souhlasím s názorem pana Štítkovce- cituji: ...z názorů pana Tejce je jasně patrné, jaký účel má splňovat jejich návrh zákona o obecném referendu. Zachovat si svoji moc a udělat si z referenda alibistický nástroj.  Mnohé iniciativy si naivně myslí, že za pomoci parlamentní opozice lze dojít k pádu vlády a následně k sytémovým změnám. To první možná, jakmile se opozice dostane k veslu, zapomenou na sytémové změny. Nelze jim věřit, ať mažou med kolem huby sebevíc...
Jsem ale přesvědčen, že u jednoho z potenciálních kandidátů takové nebezpečí nehrozí. Začínám docela věřit Pirátské straně a i když jsem si vědom zásadního problému v tom, že do volitelnosti má daleko a dalšího v tom, že pokud by se jim přece jenom podařilo prorazit tak, jak se to povedlo Pirátům v Berlíně, tak budou vystaveni okamžitě lákadlu MOCI. A moc korumpuje - to už řekl klasik. Přesto se v letošním volebním roce poohlédnu po Pirátských kandidátech.
Přidáno 23. ledna:
V sousedním Německu, po volebním úspěchu v Berlíně stoupl zájem o členství v Pirátské straně a počet členů už přesáhl 20000. Jejich program si každý může přečíst na http://wiki.piratenpartei.de/Parteiprogramm a srovnat s programem Českých Pirátů http://www.pirati.cz/wiki/kci:program
97
Všeobecná diskuze / Re:Návrh Občanské ústavy - Preambule
« Poslední příspěvek od antmat kdy Leden 20, 2012, 15:22:12 odpoledne  »
Já se domnívám, že odkaz na tradice v preambuli může (měl by!) obsahovat také tu ... Československou tradici... Je to jen odkaz na tradice a ona tu opravdu byla. Dle mého nemá nic společného s reálným stavem. :-) Tm
98
Všeobecná diskuze / Re:Lokální společenství
« Poslední příspěvek od ladislav kdy Leden 20, 2012, 09:38:37 dopoledne  »
Ani v českém pohraničí to nejde se domluvit. Buď se každý zeptá co stoho bude mít. Dnes je hold taková doba,že každý chce něco urvat pro sebe. Vemte si městečko s 3300 občany , kde se soused nedomluví se sousedem kde vztahy lidí vypadaj jak v Midsomeru.
Skuste pak někomu říci co je pro ně dobré,nebo co by se mělo změnit. Mladí dnes seděj radči v hospodě a daj si 10 piv a na demonstraci se kouknou v telce.
99
Všeobecná diskuze / Re:Lokální společenství
« Poslední příspěvek od admin kdy Leden 20, 2012, 09:08:37 dopoledne  »
Vycházíte patrně z toho, že jsou-li tato společenstva složená z lidí, kteří se buď znají anebo mají z toho či onoho důvodu společné zájmy, tak se snáze dohodnou. Můj názor je skeptičtější. Vychází z doby, kdy se privatizoval náš panelák - budova s 94 bytovkami. Zakládali jsme (a nakonec jsme ho i založili) bytové družstvo a potřebovali jsme se o celé řadě věcí dohodnout. Na tom paneláku (a na dalších) měla také zájem stavební firma Syner, která je u nás v Liberci synonymem mafiie. Asi jste se  s tím jménem setkal také v souvislosti s MS 2009 v klasickém lyžování. Proč to takhle rozepisuji? Je to podobný model, jako ta vaše lokální společenstva. Mediální masáž společenstva byla suplována působením firmy Syner. Úplatky, klientelismus (MUDr. Janata z představenstva zasedl v městské radě), výhrůžky ekonomického rázu (zařídíme, abyste si ani neškrt), ale i výhrůžky fyzickým násilím. Žasl byste nad stanovisky jednotlivých členů!
Proto upřednostňuji výběr stejně uvažujících, bez ohledu na jejich geografickou či místní působnost. Připouštím, že Váš model může být místně úspěšný. Také je velký rozdíl mezi Moravou a českým pohraničím, kde jsou lidé místními obyvateli ve většině případů maximálně po tři generace.
100
Všeobecná diskuze / Re:Lokální společenství
« Poslední příspěvek od Štěpán Forgáč kdy Leden 20, 2012, 06:40:10 dopoledne  »
Lokální společenství jsou části měst a obcí vedené na katastrálním úřadu, popř. volební okrsky i jiná občanská společenství lokálního charakteru (např. společenství panelového domu).
Stran: 1 ... 8 9 [10]