Poslední příspěvky

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Všeobecná diskuze / Re:slovenský neonacista hejtmanem
« Poslední příspěvek od Štěpán Forgáč kdy Leden 08, 2014, 12:39:27 odpoledne  »
Absurdní je tvrzení, že je naše společnost demokratická. Blábolem je rovněž tvrzení o naší svobodě. Nikdo soudný se přece nemůže považovat za svobodného na základě toho, že je mu milostivě dovoleno zvolit si svého vládce.           
12
Referendum / Platforma za referendum
« Poslední příspěvek od Víťa Krejčí kdy Leden 07, 2014, 20:32:15 odpoledne  »
Přátelé, zastánci přímé demokracie!
Účelem Platformy za referendum je spojit všechny společenské síly, které pociťují deficit demokracie v současné společnosti a považují referendum, konané na základě lidové iniciativy, za základní podmínku jejího rozvoje. Cílem platformy je uzákonění referenda.

Je přirozené, že názory a cíle lidí, přesvědčených o nutnosti uzákonění referenda, se mohou lišit. Jejich společným přesvědčením ale je, že chtějí svoje názory prosazovat bez násilného válcování názorů svých spoluobčanů. Referendum chápou jako prostředek umožňující se postavit silám, které mají mocenské válcování v každodenní výbavě politického boje, a současně jako prostředek k hledání konsensu, umožňujícího spravedlivé řešení společenského uspořádání.

V souladu s tím nechceme klást žádné podmínky na minulost či názory občanů, kteří se chtějí práce platformy účastnit. Nechceme kádrovat! Současně ale nechceme dopustit, aby případné názorové rozdíly, netýkající se předmětu činnost platformy, akceschopnost platformy podlamovaly. Proto žádáme všechny účastníky, aby se v diskuzích drželi striktně tématu referenda a s ním spojených otázek přímé demokracie a vyhýbali se propagování specifických názorů s tématem nesouvisejících. Jsme přesvědčeni, že uzákonění referenda vytvoří dostatek prostoru pro jejich prosazování. Žádáme také, aby se účastníci diskusí vyhýbali jakýmkoli osobním sporům a invektivám. V případě porušení těchto zásad si vyhrazujeme právo nepatřičné příspěvky smazat. Lidé, kteří budou i po upozornění tyto zásady opakovaně porušovat, budou z Platformy vyloučeni.
13
Všeobecná diskuze / Re:Nepodmíněný základní příjem (NZP)
« Poslední příspěvek od Daniel Novák kdy Prosinec 17, 2013, 18:01:06 odpoledne  »
Dávat něco do popředí a prosazovat to mohu jen tehdy, když vím o co jde a umím si to vždy obhájit. To už jsem také někde uvedl.

Víte, dostala se mi do ruky taková brožurka o NZP od jakéhosi kolektivu autorů. Samozřejmě byla plná "ANO, je to super, ANO, čeká nás světlá budoucnost"..atd, atd., ale fakt nechápu jak na to přišli, když o tom vlastně nikdo nic neví?

Teda ví, ale jen to, že to je skvělý nápad. ...a to je podle mě hodně málo.

Dám příklad: vznikne iniciativa, že aby naše republika byla nejbohatší zemí na světě, na každý volný kousek půdy se instaluje solární panel a staneme se tak energetickým Kuvajtem. Žádný čech nebude muset pracovat a obsluhu zařízení budou vykonávat přespolní. LIdé budou nadšení, iniciativa se prosadí, republika se osadí panely a všichni budeme žít tedy spokojený život v dostatku.

Všichni dnes víme že to je blbost a že by to nefungovalo. Ale asi už tušíte kam mířím a co se celou dobu snažím vyvolat. Otázky! Proč si lidé nekladou otázky? Otázky předem? Proč, když lidi vidí na zemi pět zlatých, seberou je a vůbec je nezajímá, že mohou být od Ďábla?

S tím státním krachem jste dost nebezpečně přiblížil mému blogu. Vidím to hodně podobně, protože státy na to vážně nemají.

A teď si vemte, že nastane imaginární situace - začne se vyplácet. Logicky stoupnou nájmy, potraviny a mnoho dalšího. Vždy to tak zatím bylo, tak nevidím důvod, že by to v našem případě bylo jinak. No a celkem snadno jsme se shodli, že vyplácení  může z důvodu nedostatku financí skončit. Nastává tedy situace, že ceny jsou vysoké a příjem VŠECH se podstatně snížil. Další děj si každý umí představit sám.

Mám stále intenzivnější pocit, že ti kteří se už podepsali, by svůj souhlas měli vzít zpět. Opravdu z toho mám nepříjemný pocit.

DN


 14
Všeobecná diskuze / Re:Nepodmíněný základní příjem (NZP)
« Poslední příspěvek od Jan Malý kdy Prosinec 17, 2013, 00:34:56 dopoledne  »
Zdravím,
představoval bych si to tak, že NZP by bylo součástí rozpočtu jako tzv. mandatorní výdaj, tudíž by se musel vyplácet. Pokud by se nevyplácelo, šlo by zřejmě o rozpočtový krach a náš stát by přestal fungovat, tak jak je nyní nastaven. Ze svého to asi neutáhnu  ???

Co myslíte, že by bylo lepší pojistkou pro stálé vyplácení NZP?
Podpisová akce totiž neřeší všechny aspekty tohoto problému, pouze se snaží dostat toto téma do popředí, ale to už jsem psal několikrát.

JM
15
Všeobecná diskuze / Re:Nepodmíněný základní příjem (NZP)
« Poslední příspěvek od Daniel Novák kdy Prosinec 15, 2013, 21:13:03 odpoledne  »
NIkdy bych Vás do ničeho nenutil a čtu poměrně pozorně.  Po Vaší větě výše "...hlásím se jako jeden z administrátorů tohoto fóra..." jsem si myslel, že jste jeden z adminů a ke zefektivnění se hlásíte.

Asi jsem fakt špatně četl a dedukoval mezi řádky. Tak nic. Něco tedy vymyslím a požádám Vás jako admina o založení.

Potěšil jste mě, že jste svůj názor na občanském ovlivňování (ne)jistot poopravil, nicméně navrhoval bych opustit téma důchodů, o kterých dnes řeč nejde a vrátit se k tématu tohoto vlákna. Ponechme také stejnou otázku, protože jsme příliš nepokročili:


3. jaká je záruka, že NP budu dostávat do konce svého života a stejně tak i další generace lidí?


...a možná bychom mohli doplnit další, která s tím přímo souvisí:


4. co se má stát při přerušení nebo ukončení výplaty NP?Odpověděl jste, že záruka není a to opravdu musíte uznat, že to v kontextu vrcholící podpisové akce za NZP není ani trochu dobré. Neměly by se tedy tyto záruky resp. rizika aspoň okruhově definovat a vytvořit minimálně krizový plán následných kroků po ukončení (přerušení) výplat NP?
16
Všeobecná diskuze / Re:Nepodmíněný základní příjem (NZP)
« Poslední příspěvek od Jan Malý kdy Prosinec 14, 2013, 23:54:47 odpoledne  »
Pane Nováku, zkuste číst pozorně co píšu. Neberete v potaz co jsem napsal a naopak si fantazírujete to , co jsem nenapsal.

Anketu můžete založit i sám. Pokud to nepůjde v tomto tématu, založte nové, kde už to určitě půjde. Pokud s tím bude nějaký problém, napište mi přesně, jak si anketu představujete a založím ji.

Shodneme se na to, že bychom měli hlasitě hovořit o věcech, jako je důchod tak, aby nám jej náhodou někdo nechtěl upřít. A nemusí jít o konec světa.

Dobrou,
JM
17
Všeobecná diskuze / Re:Nepodmíněný základní příjem (NZP)
« Poslední příspěvek od Daniel Novák kdy Prosinec 14, 2013, 21:24:06 odpoledne  »
Hmm, tak nevím pane Malý, jestli jsem na diskusním fóru hnutí, které chce diskutovat a prosazovat přímou demokracii.

Ani ve snu bych nečekal, že na můj návrh spustit anketu mi odpovíte, že Vám to tak, jak to je vyhovuje. Přiznám se, že obzvláště od admina hzpd.comehere bych čekal naprosto odlišnou reakci. Marné, jeden se pořád učí.

Co se týče těch nejistých jistot, tak já osobně nejsem tak odevzdaný jako Vy. To je něco jako "mouchy snězte si mě".

Ano, samozřejmě, že může přijít konec světa, který neovlivníme a důchodu si můžeme nechat zdát. Dokud ovšem něco takového nenastane, měli bychom mít právo do těchto věcí hovořit. Celkem hlasitě hovořit.

Ono s přístupem "počkám co zítra přijde a přizpůsobím se" lze taky žít. To souhlas, ale takto se Vám jednoho krásného dne může stát, že se uzákoní paragraf o odstřelu nebo hladomoru lidí nad 50 let - řeknete si jako u důchodu - "no, co se dá dělat, jistoty prostě neexistujou a postavíte se ke zdi"????S tím předvánočním víkendem jste mě celkem vyděsil...:)
18
Všeobecná diskuze / Re:Nepodmíněný základní příjem (NZP)
« Poslední příspěvek od Jan Malý kdy Prosinec 14, 2013, 17:47:36 odpoledne  »
Dobrý den,
pokud nás nebude diskutovat více, tak nevidím cestu k zefektivnění přes jakýsi návštěvní řád. Mě to třeba takto vyhovuje, když mám čas, tak odpovídám. Nechám si to ještě projít hlavou, třeba se někdo přidá k této myšlence.

Nyní k tomu, že petice se chýlí ke konci, tedy koncem ledna. V prvé řadě jde o to, tu myšlenku zpopularizovat, dostat do povědomí lidí, kteří o ní neslyšeli a přitáhnout více lidí k diskuzi. Tedy něco o co se snažíme i my tady. Nemusí tedy být nyní přesně řečeno , kdy to bude, kde a za kolik ;-)

Chtěl bych vidět na co máte záruku do konce života ? Čím si můžete být jistý? Pokud se o to neustále nebudeme snažit, tak nám to někdo jiný vezme. To není o jistotách. Ani Fukujama si nemůže být jistý svým koncem dějin. Přirovnal bych to k jistotě, že budu jednou dostávat důchod...

Zdravím a přeji hezký předvánoční víkend.

JM
19
Všeobecná diskuze / Re:Nepodmíněný základní příjem (NZP)
« Poslední příspěvek od Daniel Novák kdy Prosinec 12, 2013, 13:22:56 odpoledne  »
Za zefiktivnění diskuse pokládám jakýkoli krok, který povede k vyšší rychlosti, než jeden názor za týden. Možná by nebylo od věci nejdříve udělat mezi čtenáři (a hlavně přispivateli) fóra anketu, jaký den a čas by jim nejvíce vyhovoval pro účast na diskusi. Mám za to, že pokud diskuse získá nějaký řád, stane se navštěvovanější, tedy i bohatší a konstruktivnější.

Téma bych samozřejmě časově neomezoval. Každé po ukončeném hlasování samovolně "vyhnije".

Jsem rád, že jste na otázky ihned reagoval. První dvě otázky nechť zůstanou otevřené - je to sice špatně, protože Evropská iniciativa tlačí a první otázku zařazuji do skupiny těch  nejzásadnějších. takže petice se má podepsat do měsíce a my neznáme odpovědi. To není moc dobré. Nemělo by to být náhodou tak, že komplexní návrh předloží občané? Přeci, když něco chci a mám nutkání se pod to podepsat, musím to umět přesně definovat. Jak je možné, že kdosi, kdesi plácne, že všichni lidé mají podepsat pozvánku na guláš, ale nikdo neví jestli porce nebude jen vypláchnutý hrnec a na zpáteční cestě domů nezemřu vysílením? Tohle mají lidé podepisovat? No, jistě si řeknete, "je to jejich věc", ale není. Je to věc hlavně dalších generací...


Nebudu reagovat ne všechny odpovědi, které jste uvedl. Diskuse by se tak stala zmatečnou a proto budu zatím reagovat jen na první, kterou jste fakticky odpověděl:

3. jaká je záruka, že NP budu dostávat do konce svého života a stejně tak i další generace lidí?

Odpovídáte, že záruka neexistuje.

Reaguji:
Tak k čemu to je? Je možné, že jsem NP nepochopil a požádám Vás o tedy vysvětlení.
To jako má vzniknout institut NP, třeba rok mám dostávat peníze a pak řeknou "lidičky balíme, byla to jen taková legrace"? To má být smysluplná iniciativa? Jestli ne, tak to jsem ten můj blog věnovat raději novému laku na nehty Ivety Bartošové...
20
Všeobecná diskuze / Re:Nepodmíněný základní příjem (NZP)
« Poslední příspěvek od Jan Malý kdy Prosinec 09, 2013, 23:43:07 odpoledne  »
Dobrý den,
hlásím se jako jeden z administrátorů tohoto fóra. Úplně jsem asi nepochopoil v čem by to zefektivnění mělo spočívat. Snad ne v určení pravidelného intervalu, kdy by se mohlo na dané téma diskutovat ;-) Anketu je možné přidat a v ní samozřejmě hlasovat. Jinak primárně toto fórum slouží k diskuzi. Nemusí nutně vést k závěrům , ale ani k plkání - pivo se zde netočí :-)

K vašim otázkám. NP by měl příjemci zajistit důstojný život. Co to přesně je, je jistě k diskuzi, stejně jako to, že v různých státech a různých příjmových vrstvách bude ta představa poněkud odlišná. Podle mě záruka, že budete dostávat NP do konce života neexistuje. Stejně jako si nejsem jistý, že i já jednou dosáhnu na nějaký důchod. Abychom s takovýmto příjmem mohli počítat, bude nutné vyvíjet soustavný tlak na naše zástupce, aby je ani nenapadlo NP zrušit. Dnes by možná jen málokoho napadlo zrušit důchod, to by se asi politicky znemožnil ;-) A jakou silou si mají lidé vynutit obnovení NP? Tuším, že sílou lidu, sjednocením za tímto požadavkem, v krajním případě silou. Anebo po vzoru Gándího nenásilím. Jak zajistit, aby někteří příjemci nebyli privilegovaní? Jednoduše tím, že všichni budou mít stejný nárok... Na poslední otázku neznám odpověd, nemyslím si totiž, že to je jen na NP. Jak víme z opslední doby, nenadálým intervencím například národní banky se jen tak neubráníme.

Děkuji za otázky a prosím o ujasnění pojmu zefektivnění.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10