Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - jirimatuszek

Stran: [1]
1
Všeobecná diskuze / Přímá demokracie v Evropské unii
« kdy: Listopad 11, 2013, 14:33:10 odpoledne  »
Vážení přátelé,

HzPD si uvědomuje, že boj za přímou demokracii nemůže být omezen hranicemi národních států. To platí zejména pro členské státy Evropské unie.
Je přirozené, že by se hnutí, prosazující přímou demokracii v jednotlivých státech unie, měla ve svém boji vzájemně podporovat.
Stejně důležitá, je ale i otázka společného boje za demokratizaci unijních mocenských struktur.

V duchu výše řečeného se HzPD snaží o aktivní spolupráci s organizací Democracy International (DI), která vzájemnou spolupráci organizuje.
Informace o činnosti DI viz. http://www.democracy-international.org/ nebo http://www.more-democracy-in-europe.org/.

DI organizuje v současné době kampaň za vytvoření Evropského konventu, na kterém by se otázkami unijních smluv zabývali vyslanci občanů jednotlivých členských států.
Nechtějí ponechat tak důležité smlouvy pouze na často nevolených zástupcích elit. Příslušnou výzvu s elektronickou peticí za vytvoření Evropského konventu najdete stránce
http://www.more-democracy-in-europe.org/ . Český text výzvy pod názvem "Za demokratičtější unii!" najdete dole na zmíněné stránce.

Prosím vás, podepište tuto petici pokud s textem výzvy souhlasíte!

V tomto tématu bychom rádi informovali všechny sympatizanty HzPD o dalších událostech týkajících se prosazování přímé demokracie v Evropské unii.
Uvítáme zde také vaše otázky či připomínky k tomuto tématu.

Stran: [1]