Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - antonie

Stran: [1]
1
Všeobecná diskuze / dotaz
« kdy: Leden 23, 2012, 17:10:26 odpoledne  »
Co se děje, Leo? Je to nějaká porucha na serveru, zavirovaný počítač nebo blokáda? Když otevřu ve svých emailových schránkách email, zobrazí se prázdná stránka, když chci odeslat email na Tvoji adresu, adresát není nalezen. To jsem zvědavá, jestli se toto zobrazí.
Antonie

2
Všeobecná diskuze / Re:Deliberace
« kdy: Leden 12, 2012, 23:09:02 odpoledne  »
Že se tato věta vyskytuje zrovna v ústavě, mě trochu překvapuje. Přiznám se, že ten výraz je pro mne nový. A jeho hluboký smysl je opravdu pozoruhodný. Stačí ale říct: „Každý občan by se měl umět vyjadřovat … ?“ Měl by, ale když neumí, měl by mít možnost se to naučit. Ale kde? Dá se to naučit nebo je to vrozená schopnost, kterou je možné rozvíjet sebevzděláváním? A „povinnost pečlivě poslouchat?“ Dá se mluvit o povinnosti poslouchat? Není ta schopnost pečlivě poslouchat druhého o trpělivosti? Jsou lidé, kteří mají ten dar vyslechnout druhého, ale není více těch, kteří se rádi poslouchají, bez ochoty pustit druhého ke slovu, a když přece promluví a dovolí si ještě ke všemu vyslovit jiný názor, tak se ty dva různé názory střetnou, rozpoutají válku a čím vulgárnější a agresivnější člověk je, tím větší šanci má umlčet, znechutit a odradit toho tiššího, aniž by vyšlo najevo, který názor byl pravdivější, prospěšnější a lepší, vítězí hrubá síla, která umlčí to právo chápat a rozumět tomu, co ostatní říkají. Co to tedy je, to právo na respekt ostatních a povinnost ostatní účastníky respektovat? Je to jen ideál nebo dosažitelný cíl?  ;)

Stran: [1]